Ranní erekce je důkazem sexuálního zdraví

Ať mladík nebo starší muž – ranní erekci mívá pravidelně každý. Nejedná se o nic zvláštního nebo nějak nepříjemného, pokud však máte po ránu napilno nebo spíte ve společnosti jiných, cizích osob, můžete se cítit trapně. Někteří muži ranní erekci nemají, ale to nemusí nutně znamenat, že s nimi není něco v pořádku. I při kvalitní a rychlé erekci při pohlavním styku nemusí mít muž nutně také tu ranní.

ranní erekce

Testosteron nebo močový měchýř?

Proč má vlastně muž ranní erekci? Teorií je více, k nejčastěji zmiňovaným důvodům se řadí především

  • nízká hodnota hormonu noradrenalinu během spánku
  • fáze spánku v době probuzení
  • plný močový měchýř

Vědci se zabývají především působením jednotlivých fází spánku a snění na mužskou erekci. Podobně však působí právě přeplněný močový měchýř, který pak tlačí na nervy, na což tělo reaguje tvrdým a stojícím penisem. Mnozí muži berou noční a ranní erekci jako určitý druh pro cvičení a posilování mužského pohlavního orgánu.

Nejen sny erotického charakteru

Za příčinu ranní erekce je považováno probuzení v takzvané REM fázi spánku, která tvoří přibližně čtvrtinu spací doby a právě v tomto čase člověk sní. Mozek zatím pracuje a rozhoduje o tom, které druhy hormonů se během spaní budou dostávat do krve a které naopak ne. Hormon noradrenalin patří k hormonům, které se nevyplavují. Jedná se o stresový multifunkční hormon, který kromě jiného zajišťuje nečinnost topořivých tělísek v penisu. V době REM spánku je hladina noradrenalinu nízká, takže pokud se muž v této době probudí, má ranní erekci. S erotickými sny nemusí mít tento stav nic společného.

TIP: Potřebujete pomoci s podporou erekce? Ukázat recenze

Ranní erekci lze výhodně využít

Kvalitní ranní erekce určitě přispívá ke spokojenému sexuálnímu životu. Partnerka má pocit, že muže značně vzrušuje, navíc ranní sex má svou jedinečnost a bývá bezproblémový i u těch jedinců, kteří jinak mívají se ztopořením potíže. Dodá oběma partnerům dostatek energie a dobrou náladu do celého pracovního dne. Uspokojující pocity vydrží minimálně po celé dopoledne, člověk se pak cítí uvolněný a nepodléhá snadno stresu. Ranní sex je tak ideálním startem do nového dne.

Ranní erekce je důkazem sexuálního zdraví
3.7 (73.33%) 3 hlasů